Zapraszamy do naszego nowego serwisu internetowego www.mobipc.eu poświęconemu mobilnym przemysłowym komputerom MobiPC®. Kontakt Szukaj CRI JOLANTA - Main page CRI JOLANTA - Strona główna
  Środa, 21 Luty 2024 - 05:53:54 - EST, Imieniny: Eleonory, Piotra, Roberta

PRODUKTY - Kamery przemysłowe - Inteligentne

 • Zwiększ twoją szybkość akwizycji dzięki Matrox Rapixo CXP
 • Pierwsze na świecie kamery przemysłowe z interfejsem 25GigE
 • Załaduj swoją nauczoną sieć neronową bezpośrednio do kamery Flir FireFly
 • Nowa kamera Lucid Triton HDR - Kamera z funkcją AltaView™ adaptacyjnego mapowania tonów w kamerze
 • MobiPC - Nowy serwis WWW dedykowany mobilnym przemysłowym komputerom
 • Nowy Matrox Design Assistant X
 • CRI mobiPC EMI - Najmniejszy mobilny komputer przemysłowy

Produkty

 

Kontakt

 

Inteligentna kamera przemysłowa Zebra VS70

Inteligentna kamera przemysłowa Zebra VS70

Zebra VS70 to wszechstronny, kompaktowy inteligentny czujnik wizyjny, który bezproblemowo integruje się z siecią, zapewniając znaczący postęp w zakresie kontroli jakości i automatyzacji w różnych branżach.

Łatwa integracja z siecią na potrzeby kontroli jakości, automatyzacji i śledzenia. Oszczędniejsze operacje, mniej defektów i niższe koszty. Oprogramowanie Zebra Aurora upraszcza konfigurację i wdrożenie. Funkcje takie jak Auto-Tune, integracja Zebra Savanna IoT, PoE i QuickDraw zwiększają wydajność. Wytrzymała konstrukcja, porty I/O i pulpit nawigacyjny Aurora HMI zapewniają elastyczność. Modułowa architektura pozwala na dodawanie funkcji w przyszłości. Inteligentne obrazowanie PRZM zapewnia niezawodne przechwytywanie kodów kreskowych. Szybkie rozwiązywanie problemów dzięki funkcji Golden Image Compare.

Opis

VS70 jest wyposażona w wiodące w swojej klasie funkcje, w tym:

 • Najwyższy poziom personalizacji - obsługa dowolnego zewnętrznego obiektywu z mocowaniem typu C i dowolnego zewnętrznego oświetlenia. Idealny do złożonych zastosowań, wymagań środowiskowych i instalacyjnych, w których wymagany jest obiektyw szerokokątny, zmiennoogniskowy lub inny specjalny obiektyw.
 • ImagePerfect+ - Eliminacja pomijanych inspekcji i fałszywych odrzuceń dzięki doskonałym obrazom. W jednym zdarzeniu wyzwalającym można zarejestrować do 16 różnych obrazów, każdy z własnymi unikalnymi ustawieniami ostrości, wzmocnienia ekspozycji, kontroli oświetlenia i nie tylko.
 • Golden Image Compare - Szybkie rozwiązywanie problemów w przypadku nieudanego przechwycenia obrazu. Porównanie dowolnego obrazu ze złotym "idealnym" obrazem utworzonym podczas konfiguracji pozwala natychmiast zlokalizować źródło degradacji obrazu - takie jak zabrudzony obiektyw, problem z oświetleniem lub niewłaściwe ustawienie kamery.
 • Możliwość aktualizacji oprogramowania - Dodaj to, czego potrzebujesz, kiedy tylko tego potrzebujesz. Dodaj obsługę nowych symboli kodów kreskowych, szybsze przechwytywanie kodów kreskowych i wszystkie potrzebne narzędzia widzenia maszynowego dzięki prostemu licencjonowaniu oprogramowania.
 • USB-C - nieograniczone możliwości rozbudowy. Z łatwością podłącz wszystkie potrzebne urządzenia peryferyjne - od drukarki lub tabletu po dysk zewnętrzny i nie tylko.
 • PoE - zasilanie przez sieć Ethernet. Zasilanie VS70 bezpośrednio przez kabel Ethernet - koniec z kosztownymi spadkami mocy i zasilaczami, które trzeba kupować i którymi trzeba zarządzać.

Łatwa integracja systemów wizyjnych z siecią

Od hali produkcyjnej po sterownię, producenci znajdują się pod silną presją, aby sprostać rosnącym wymaganiom biznesowym. Każdego dnia linie produkcyjne dążą do osiągnięcia stałej jakości produktów i przepustowości. Sukces wymaga niezawodnego procesu na każdym etapie produkcji - procesu, który zwiększa automatyzację, zmniejsza liczbę usterek oraz weryfikuje informacje dotyczące montażu i śledzenia.

Teraz producenci mogą zająć się tym wszystkim dzięki inteligentnej kamerze Zebra VS70. Konfigurowalna kamera VS70 została stworzona z myślą o zapewnieniu możliwości widzenia maszynowego w najbardziej złożonych procesach i wymagających środowiskach. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz obiektywu szerokokątnego do rejestrowania dużych części, obiektywu zmiennoogniskowego do kontroli odległych elementów, czy też specjalistycznego obiektywu do precyzyjnych pomiarów, można to wszystko zrobić za pomocą kamery VS70. Użyj dowolnego standardowego obiektywu zewnętrznego z mocowaniem typu C, aby uzyskać zasięg, głębię ostrości i pole widzenia wymagane przez aplikację i środowisko. Kompatybilność z praktycznie każdym zewnętrznym rozwiązaniem oświetleniowym zapewnia rejestrowanie bardzo dokładnych i szczegółowych obrazów, nawet w obszarach o niskim kontraście, zakrzywionych i odbijających światło.

VS70 zapewnia nowy poziom prostoty rozwiązań z zakresu widzenia maszynowego. Wszystko zaczyna się od Zebra Aurora - wydajnej i intuicyjnej platformy oprogramowania, która wyjątkowo ułatwia konfigurację, wdrażanie i obsługę całej gamy inteligentnych kamer Machine Vision i stacjonarnych skanerów przemysłowych firmy Zebra. Ekskluzywne funkcje firmy Zebra, takie jak ImagePerfect, skracają czas i koszty szkoleń i zarządzania, a także zmniejszają zapotrzebowanie na zewnętrzne urządzenia peryferyjne. A ponieważ zaawansowane narzędzia można dodać w dowolnym momencie za pomocą prostej aktualizacji licencji na oprogramowanie, urządzenie kupione dziś może zaspokoić nowe potrzeby w przyszłości.

Łatwa konfiguracja

Automatyczna konfiguracja z funkcją Auto-Tune. Po prostu uruchom, aby uzyskać spójne, niezawodne inspekcje - od razu po wyjęciu z pudełka. Po naciśnięciu jednego przycisku funkcja Auto-Tune wybiera idealny obraz, zapewniając szybszą i dokładniejszą konfigurację.

Gotowość na IoT dzięki Zebra Savanna™. VS70 z obsługą IoT może wysyłać obrazy do opartej na subskrypcji usługi chmurowej Zebra Savanna - lub dowolnej innej usługi chmurowej - umożliwiając spełnienie wymogów przepisów branżowych lub przechowywanie obrazów do dalszej analizy, a wszystko to bez konieczności zakupu serwerów i zarządzania nimi.

Zasilanie przez sieć Ethernet. Prostsza konfiguracja i mniejsze koszty dzięki obsłudze zasilania przez sieć Ethernet (PoE). Ta standardowa funkcja zasila VS70 i podłączone akcesoria bezpośrednio przez sieć, eliminując koszty spadków mocy i zasilaczy. Nie masz infrastruktury PoE? Nie ma problemu. VS70 można również zasilać za pomocą standardowego zasilacza 24V DC, a nawet standardowego portu USB-C.

Nieograniczone możliwości rozbudowy dzięki USB-C. Gotowy na nowy poziom elastyczności? Port USB-C umożliwia zasilanie kamery za pomocą jednego kabla i zapewnia nieograniczone opcje akcesoriów. Płynna integracja z innymi urządzeniami marki Zebra, takimi jak drukarka lub tablet. Możesz także tworzyć kopie zapasowe systemu lub zapisywać obrazy do przyszłej analizy, podłączając do VS70 zewnętrzne urządzenia pamięci masowej.

Szybsze tworzenie narzędzi dzięki QuickDraw. Wystarczy rysować bezpośrednio na obrazie, aby utworzyć narzędzie w mniejszej liczbie kroków niż wymaga tego większość konkurencyjnych systemów.

Zlokalizuj właściwą część - za każdym razem. Zebra stosuje nowe podejście do tworzenia dwóch kluczowych narzędzi zabezpieczających przed błędami - Lokalizacji obiektów i dopasowywania wzorców. Zoptymalizowane algorytmy firmy Zebra i starannie opracowane ustawienia domyślne umożliwiają użytkownikom niezawodne tworzenie skutecznych narzędzi przy mniejszej liczbie kliknięć, mniejszej liczbie prób i błędów oraz mniejszym nakładzie czasu i pracy związanej z wdrażaniem.

Łatwa do wdrożenia

Spełnia złożone wymagania dzięki możliwości wyboru obiektywu i oświetlenia. VS70 obsługuje dowolny zewnętrzny obiektyw z mocowaniem typu C i dowolne zewnętrzne rozwiązanie oświetleniowe - idealne, gdy potrzebujesz specjalistycznego obiektywu i oświetlenia, aby spełnić skomplikowane wymagania dotyczące aplikacji, środowiska i instalacji. Od obiektywu szerokokątnego do rejestrowania kodów kreskowych na dużych częściach po obiektyw o dużej mocy do rejestrowania małych kodów kreskowych z dużej odległości, VS70 zapewnia pełną elastyczność, której potrzebujesz, aby sprostać wszystkim wymaganiom.

Programowalne porty wejścia/wyjścia (I/O). Uzyskaj najwyższą elastyczność we/wy. Cztery cyfrowe porty I/O mogą być indywidualnie kontrolowane w celu rozszerzenia funkcjonalności aplikacji i poprawy ochrony przed błędami. Obsługują dodatkowe urządzenia peryferyjne, aktywują światła lub wyzwalają działanie w celu pełniejszej automatyzacji procesów.

Ultra-wytrzymała i gotowa do pracy w przestrzeniach przemysłowych. Niezawodne działanie w najbardziej wymagających środowiskach dzięki ultrawytrzymałej konstrukcji. Aluminiowa obudowa jest odporna na chemikalia i oleje. Stopnie ochrony IP65 i IP67 sprawiają, że urządzenie jest pyłoszczelne i odporne na mycie z dużą mocą, a nawet całkowite zanurzenie w wodzie.

Informacje zwrotne od operatora/wskaźniki stanu. Dzięki diodom LED 360° operatorzy mogą natychmiast zobaczyć status obrazu i kamery. Pracownicy mogą na pierwszy rzut oka zobaczyć, czy przechwytywanie obrazu zakończyło się sukcesem, czy niepowodzeniem - chroniąc jakość produktu i identyfikowalność. Pięć wbudowanych diod LED stanu kamery - zasilanie, online/uruchamianie, ostrzeżenie o ostrości, błąd i stan sieci Ethernet - ułatwia sprawdzenie, czy kamery są w pełni sprawne, czy też wymagają uwagi. Ponadto, sygnał dźwiękowy z regulowaną głośnością zapewnia dźwiękową wskazówkę o udanym dekodowaniu, dzięki czemu pracownicy mogą skupić się na pracy - zamiast na urządzeniu.

Większa elastyczność dzięki panelowi HMI Zebra Aurora. Udostępniaj pracownikom przydatne informacje tam, gdzie ich potrzebują - na ich stanowisku pracy. Operatorzy mogą wyświetlać pulpit interfejsu człowiek-maszyna (HMI) Zebra Aurora i wchodzić z nim w interakcje za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej lub podłączając monitor bezpośrednio do VS70. Eliminuje to konieczność instalowania komputera PC na każdym stanowisku roboczym, zmniejszając wymagania sprzętowe i koszty instalacji.

Prosta, łatwa i szybka integracja z infrastrukturą sieciową. Wbudowane protokoły Ethernet/IP, PROFINET i inne protokoły sieciowe umożliwiają bezproblemową integrację z dowolnym popularnym sterownikiem PLC lub systemem hosta. Architektura sieci jest uproszczona, a czas i koszty wdrożenia są zredukowane.

Łatwa w obsłudze

Wyeliminuj pomijanie inspekcji i fałszywe odrzucenia dzięki ImagePerfect. Nierównomierne oświetlenie i konieczność odczytywania obrazów z różnych odległości może wymagać dodatkowych kamer, zewnętrznych świateł lub złożonego niestandardowego kodu - dodatków, które mogą znacznie zwiększyć całkowity koszt. Rozwiązaniem jest nowa, przełomowa funkcja - ImagePerfect. Ta dostępna wyłącznie w ofercie firmy Zebra funkcja rejestruje do trzech różnych obrazów pojedynczego przedmiotu, z których każdy ma własne unikalne ustawienia ostrości, ekspozycji, wzmocnienia, kontroli oświetlenia i nie tylko. Rezultat? Wysokiej jakości obrazy zapewniające wysoką szybkość odczytu. Znaczne zmniejszenie złożoności rozwiązania. I niższy całkowity koszt systemu.

Uzyskaj funkcje, których potrzebujesz dzisiaj - i dodaj funkcje, których będziesz potrzebował jutro. Modułowa architektura pozwala wybrać zestaw narzędzi Machine Vision (MV), którego potrzebujesz teraz, i dodać nowe funkcje w dowolnym momencie w przyszłości. Wystarczy zakupić licencje, aby uaktualnić do bardziej zaawansowanych narzędzi MV, co pozwala zaspokoić przyszłe potrzeby za pomocą produktów, które masz dzisiaj.

Przechwytywanie kodów kreskowych za pierwszym razem i za każdym razem. Potrzebujesz rejestrować kody kreskowe? Doskonały układ optyczny i opracowana wyłącznie przez firmę Zebra technologia inteligentnego obrazowania PRZM współpracują ze sobą, aby zapewnić niezawodną rejestrację danych niezbędną do utrzymania maksymalnej wydajności procesów operacyjnych. System optyczny umożliwia jednoczesną rejestrację wielu kodów kreskowych, zwiększa zasięg odczytu i odległość ogniskowania oraz pozwala uzyskać większe pole widzenia w celu rejestrowania większej ilości informacji przy użyciu mniejszej ilości sprzętu. Inteligentne obrazowanie PRZM zapewnia rejestrację za pierwszym razem praktycznie każdego kodu kreskowego 1D, 2D i DPM na dowolnej powierzchni, w praktycznie każdych warunkach.

Szybkie rozwiązywanie problemów dzięki funkcji Golden Image Compare. Jeśli rejestracja obrazu lub odczyt kodu kreskowego nie powiedzie się, to jedyne narzędzie firmy Zebra umożliwia szybką identyfikację i rozwiązanie problemu poprzez porównanie dowolnego obrazu ze złotym "idealnym" obrazem utworzonym podczas konfiguracji. Zminimalizuj przestoje, natychmiast diagnozując i szybko korygując źródło wszelkich nieprawidłowości - od zabrudzonego obiektywu lub problemu z oświetleniem po niewspółosiowość kamery.

Kompleksowa usługa pomocy technicznej - wszystko w cenie. Usługi wsparcia Zebra OneCare™ Essential i Select zapewniają stałą, najwyższą wydajność i dyspozycyjność urządzeń, jakich wymagają współczesne przedsiębiorstwa. Eliminują one nieoczekiwane zakłócenia i nieprzewidziane w budżecie wydatki na naprawy. Obejmuje wszystko - w tym normalne zużycie i przypadkowe uszkodzenia. Możesz dostosować swój plan pomocy technicznej do własnych potrzeb, korzystając z licznych opcji, aby uzyskać poziom usług, jakiego potrzebuje Twoja firma, w tym dostawę urządzenia zastępczego następnego dnia, pomoc na miejscu, wgląd w umowy w chmurze, dane dotyczące napraw, przypadki pomocy technicznej - i nie tylko.

Dane techniczne

Charakterystyka urządzenia
Wymiary 2.5 in. H x 3.75 in. D x 2.5 in. W; 63.0 mm H x 95.0 mm D x 65.0 mm W
Ciężar 22.9 oz./650.0 g
Moc Zewnętrzne zasilanie: 10-30 VDC, 1.5 A max @ 24 VDC (36 W max); Zasilacz PoE: Class 4, 25.5 W max; Zasilacz PoE: Class 3, 13 W max; USB-C host: 5 VDC, 3 A max (15 W max)
Konfigurowalne We/Wy Cztery optoizolowane GPIO: GPIO0,1,2,3; Pięć nieizolowanych GPIO: GPIO4,5,6*,7*,8*;
*Niedostępne, gdy włączony jest tryb oświetlenia zewnętrznego
Kolor i materiał Zielona aluminiowa obudowa przemysłowa
Interfejs Dwa M12 X-Coded 1000/100/10 Mbps Ethernet; Jeden M12 12-pin Power/GPIO/RS-232; Jedno 5-stykowe złącze zasilania zewnętrznego światła M12 i sterowania/GPIO; Jedno złącze USB 3.0 SuperSpeed Type-C z trybem alternatywnym DisplayPort;
*Dostępne z jednym lub dwoma portami Ethernet; PoE jest obsługiwane tylko przez główny port Ethernet
Protokoły
komunikacji
Ethernet/IP, PROFINET, Modbus TCP, TCP/IP, RS-232
Obsługa klawiatury Obsługuje ponad 90 międzynarodowych klawiatur
Wskaźniki użytkownika 360-stopniowe diody LED stanu dekodowania/pracy, dioda LED zasilania, dioda LED online/uruchamiania, dioda LED ostrzeżenia o ostrości, dioda LED błędu, dioda LED stanu sieci Ethernet; sygnał dźwiękowy
Charakterystyka wydajności
Czujnik obrazu 2.3MP: 1/2.3" CMOS, globalna migawka; 1920 x 1200, wielkość piksela 3.0 um; monochromatyczny
5.1MP: 1/2.5" CMOS, pływająca migawka; 2592 x 1952, wielkość piksela 2.2 um; monochromatyczny
Prędkość akwizycji 2.3MP: Do 60 r/s
5.1MP: Do 30 r/s
Oświetlenie Obsługuje wiele standardowych systemów oświetlenia zewnętrznego zasilanych napięciem 24 VDC
Pole widzenia kamery Elastyczne; w zależności od wyboru obiektywu z mocowaniem C
Środowisko użytkownika
Temperatura pracy 32° F do 113° F/0° C do 45° C (10-30VDC zasilanie zewnętrzne, zależne od cyklu pracy); 32° F do 113° F/0° C do 40° C (PoE, zależne od cyklu pracy)
Temperatura
przechowywania
-40° F do 158° F/-40° C do 70° C
Szczelność IP65 i IP67
Wilgotność 5% do 90% wilgotności względnej, bez kondensacji
Odporność na wstrząsy EN 60068-2-27, 30 g; 11 ms; 3 wstrząsy na każdej osi
Odporność na wibracje EN 60068-2-6, 14 mm przy 2 do 10 Hz, 1,5 mm przy 13 do 55 Hz; 2 g przy 70 do 500 Hz; 2 godziny na każdej osi
Obsługiwane symbole
1D Codabar, Code 39, Code 93, Code 128, I 2 of 5, MSI Plessey, UPC/EAN
2D Aztec, Data Matrix, DotCode, MaxiCode, PDF417, Micro PDF417, QR Code, Micro QR
OCR OCR oparty na głębokim uczeniu dzięki dodatkowej licencji. Obsługuje litery alfabetu łacińskiego (A-Z, a-z, cyfry lub jeden z: !#$%&()*+,-./:;<=>?@[]^_`{|}~”’\€£¥)
Oprogramowanie
Zarządzanie Zebra Aurora
Pakiety dekoderów Zawarte w standardowych i zaawansowanych zestawach narzędzi Machine Vision: 1D/2D Standard (5 r/s); 1D/2D; Szybki (60 r/s); 1D/2D DPM pełne (60 r/s)
Zestawy narzędzi
widzenia maszynowego
Sensor, Standard, Advanced (dostępne za pośrednictwem licencji na oprogramowanie)
Regulacje
Środowisko EN 50581:2012; EN IE C 63000:2018
Bezpieczeństwo
elektryczne
IEC 62368-1 (Ed.2); EN 62368-1:2014/A11:2017
Bezpieczeństwo LED IEC 62471:2006 (Ed.1); EN 62471:2008
EMI/EMS EN 55032:2015/A11:2020 (Class A); EN 55035:2017; EN 61000-3-2:2014 (Class A); EN 61000-3-3:2013; 47 CFR Part 15, Subpart B, Class A; ICES-003, Issue 7, Class A
Deklaracja zgodności UE 2014/30/UE; 2014/35/UE; 2011/65/UE. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.zebra.com/doc
Inne
Akcesoria Obiektywy C-Mount, filtry C-mount, osłony obiektywów, oświetlenie zewnętrzne, uchwyty, kable, zasilacze
Gwarancja Zgodnie z warunkami gwarancji sprzętowej firmy Zebra urządzenie VS70 jest objęte gwarancją na wady produkcyjne i materiałowe na okres dwóch lat od daty wysyłki. Pełna treść gwarancji sprzętowej firmy Zebra: www.zebra.com/warranty
Zalecane usługi Zebra OneCare Select™; Zebra OneCare Essential™

Dokumenty

vs70.pdf - Ulotka w języku angielskim
 

Oprogramowanie

Szybkie linki

Nowe produkty
Nowiny
Wydarzenia
Biuletyn OptoWizja

 

⌂ STRONA GŁÓWNA
O NAS PRODUKTY APLIKACJE USŁUGI WIEDZA WSPARCIE INFORMACJE