Zapraszamy do naszego nowego serwisu internetowego www.mobipc.eu poświęconemu mobilnym przemysłowym komputerom MobiPC®. Kontakt Szukaj CRI JOLANTA - Main page CRI JOLANTA - Strona główna
  Piątek, 24 Maj 2024 - 15:29:25 - EST, Imieniny: Joanny, Mileny, Zuzanny

INFORMACJE - Nowe produkty

  • Zwiększ twoją szybkość akwizycji dzięki Matrox Rapixo CXP
  • Pierwsze na świecie kamery przemysłowe z interfejsem 25GigE
  • Załaduj swoją nauczoną sieć neronową bezpośrednio do kamery Flir FireFly
  • Nowa kamera Lucid Triton HDR - Kamera z funkcją AltaView™ adaptacyjnego mapowania tonów w kamerze
  • MobiPC - Nowy serwis WWW dedykowany mobilnym przemysłowym komputerom
  • Nowy Matrox Design Assistant X
  • CRI mobiPC EMI - Najmniejszy mobilny komputer przemysłowy

Informacje

 

Kontakt

 

Nowa kamera Triton™ HDR z funkcją AltaView™ adaptacyjnego mapowania tonów w kamerze

2023-06-15 14:08:43

Richmond, BC, Kanada – 9 czerwca 2023 - LUCID Vision Labs, Inc., projektant i producent innowacyjnych kamer przemysłowych, ogłosił dzisiaj wprowadzenie nowej kamery Triton™ HDR o rozdzielczości 5,4 MP wyposażonej w silnik adaptacyjnego mapowania tonów AltaView™.

Lucid AltaView

Kamera Triton HDR TDR054S wykorzystuje podświetlany od tyłu czujnik CMOS Sony IMX490 (BSI), umożliwiając jednoczesne rejestrowanie obrazu HDR o zakresie 120 dB i eliminację migotania światła LED dzięki technologii subpikseli. Dzięki zastosowaniu silnika adaptacyjnego mapowania tonów AltaView firmy LUCID, kamera dostarcza obrazy z wykorzystaniem rzeczywistego mapowania tonów bezpośrednio z kamery, generując bogate w dane obrazy o 8-bitowej głębi kolorów z większą ilością detali w ciemnych i jasnych obszarach. Optymalizowane wyjście AltaView oferuje obrazy HDR o niższej głębi bitowej, równoważne pod względem percepcji, co redukuje zasoby CPU/GPU wymagane do wydajnego przetwarzania AI i aplikacji mobilnych, eliminując potrzebę tworzenia niestandardowego algorytmu mapowania tonów na komputerze i przyspieszając czas rozwoju.

Dzięki dużej rozdzielczości 5,4 MP, 2880 x 1860 pikseli, kamera Triton HDR umożliwia szerokie pole widzenia i precyzyjne rozpoznawanie zarówno w dzień, jak i w nocy w systemach zaawansowanego wspomagania kierowcy (ADAS) i autonomicznej jazdy. Ten model kamery doskonale sprawdza się również w innych zastosowaniach, które wymagają obrazowania o wysokim zakresie dynamicznym (HDR), takich jak inspekcja bezpieczników elektrycznych, obrazowanie medyczne o wysokim kontraście, analiza spawania na żywo, a także aplikacje ITS.

"Kamera Triton HDR to zaawansowana kamera przemysłowa, która zapewnia niezawodne, dokładne i wysokiej jakości obrazowanie HDR w różnorodnych zastosowaniach" - mówi Rod Barman, założyciel i prezes LUCID Vision Labs. "Połączenie czujnika Sony IMX490 i naszego silnika mapowania tonów AltaView™ wyróżnia tę kamerę spośród innych kamer przemysłowych, sprawiając, że jest idealna do zastosowań, w których wyjątkowa jakość obrazu, z większą ilością szczegółów i ostrością, jest niezbędna w każdych warunkach oświetleniowych."

Projekt Factory Tough™ kamery Triton oferuje ochronę IP67, Power over Ethernet (PoE+) oraz zapewnia ochronę przed wstrząsami, wibracjami, wodą, kurzem i zakłóceniami elektromagnetycznymi. Wyróżnia go aktywne osiowanie czujnika, zapewniające doskonałe parametry optyczne, kompaktowy rozmiar 29x29 mm, złącza Ethernet M12 i ogólnego zastosowania M8 zapewniające solidne połączenie, odporność na zakłócenia elektromagnetyczne (EMC) oraz szeroki zakres temperatur otoczenia od -20°C do 55°C.

Wszystkie kamery LUCID zgodne są ze standardami GigE Vision 2.0 i GenICam3 i są obsługiwane przez zestaw narzędzi do tworzenia oprogramowania Arena firmy LUCID. Zestaw SDK Arena zapewnia klientom łatwy dostęp do najnowszych standardów branżowych i technologii oprogramowania. SDK obsługuje systemy operacyjne Windows, Linux 64-bit i Linux ARM, a także języki programowania C, C++, C# i Python.

Nowa kamera Triton TDR054S-CC jest już dostępna do zamówienia. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę produktową Triton lub skontaktuj się z działem sprzedaży.

Szybkie linki

Nowiny
Wydarzenia
Biuletyn OptoWizja

 

⌂ STRONA GŁÓWNA
O NAS PRODUKTY APLIKACJE USŁUGI WIEDZA WSPARCIE INFORMACJE