Zapraszamy do naszego nowego serwisu internetowego www.mobipc.eu poświęconemu mobilnym przemysłowym komputerom MobiPC®. Kontakt Szukaj CRI JOLANTA - Main page CRI JOLANTA - Strona główna
  Niedziela, 14 Lipiec 2024 - 06:29:51 - EST, Imieniny: Jakuba, Kamila, Ulryka

O NAS - O nas

 • Zwiększ twoją szybkość akwizycji dzięki Matrox Rapixo CXP
 • Pierwsze na świecie kamery przemysłowe z interfejsem 25GigE
 • Załaduj swoją nauczoną sieć neronową bezpośrednio do kamery Flir FireFly
 • Nowa kamera Lucid Triton HDR - Kamera z funkcją AltaView™ adaptacyjnego mapowania tonów w kamerze
 • MobiPC - Nowy serwis WWW dedykowany mobilnym przemysłowym komputerom
 • Nowy Matrox Design Assistant X
 • CRI mobiPC EMI - Najmniejszy mobilny komputer przemysłowy

Informacje firmowe

 

Kontakt

 

Zakres działalności firmy

2017-12-20 11:12:17

Działalność firmy CRI JOLANTA obejmuje:

Produkcja komponentów i oprogramowania dla przemysłowych systemów wizyjnych.

Produkcja - CRI MobiPC® Firma CRI JOLANTA zajmuje się produkcją zaawansowanego sprzętu i oprogramowania dla przemysłowych systemów wizyjnych. Jako pierwsza firma na świecie wprowadziła serię mobilnych komputerów przemysłowych CRI MobiPC®, które mają zastosowanie w mobilnych systemach wizyjnych, w szczególności jako rejestratory sekwencji wideo z szybkich kamer przemysłowych. Komputery te mają także zastosowanie w mobilnych systemach pomiarowych zarówno w przemyśle, jak i medycynie.

Wśród produkowanego przez firmę sprzętu dla przemysłowych systemów wizyjnych można znaleźć takie komponenty jak: komputery i monitory przemysłowe, synchronizatory kamer, oświetlaczy i innych urządzeń, rejestratory sygnałów (w tym temperatury) oraz inteligentne przemysłowe oświetlacze LED.

Produkowany przez firmę sprzęt jest dostarczany z własnym dedykowanym oprogramowaniem spełniającym współczesne standardy systemów wizyjnych jak GigE Vision i USB3 Vision oraz umożliwia współpracę z oprogramowaniem systemów wizyjnych innych producentów.

Więcej informacji na temat sprzętu i oprogramowania produkowanego przez naszą firmę można znaleźć w dziale Produkty.

Produkcja urządzeń i oprogramowania dla diagnostyki medycznej i rehabilitacji.

Produkcja - Medyczne Firma CRI JOLANTA we współpracy ze znanymi firmami z polskiego rynku medycznego od wielu lat zajmuje się produkcją oprogramowania i urządzeń wykorzystywanych w diagnostyce medycznej oraz w rehabilitacji.

W produkowanych urządzeniach i oprogramowaniu wykorzystywane są najnowsze technologie z rynku systemów wizyjnych oraz systemów pomiarowych, które są wzbogacane indywidualnymi i unikalnymi rozwiązaniami opracowanymi przez naszą firmę.

Więcej informacji na temat produkowanego przez naszą firmę sprzętu i oprogramowania dla diagnostyki medycznej i rehabilitacji można znaleźć w naszym głównym serwisie internetowym po adresem: www.crijolanta.pl.

Produkcja i wdrażanie specjalistycznego oprogramowania.

Oprogramowanie Niejednokrotnie zastosowania użytkownika wymagają tworzenia specjalistycznego oprogramowania. Nasza firma realizuje tego typu zadania w dziedzinie przemysłowych i medycznych systemów wizyjnych, przemysłowych i medycznych systemów pomiarowych, a także w dziedzinie grafiki komputerowej i baz danych.

W ramach tworzenia oprogramowania oferujemy kompleksową usługę obejmującą:

 • Opracowanie wizji i głównych założeń oprogramowania na bazie ogólnych informacji dostarczonych przez zleceniodawcę.
 • Stworzenie ogólnego projektu logicznego oprogramowania.
 • Opracowanie szczegółowego projektu technicznego oprogramowania obejmującego formę i technologię realizacji, szczegółowy opis interfejsu użytkownika, opis modułów, funkcji, szablonów, wydruków i innych cech.
 • Utworzenie poszczególnych modułów oprogramowania według uzgodnionego harmonogramu.
 • Testowanie funkcjonalności, niezawodności i stabilności oprogramowania.
 • Opracowanie pełnej dokumentacji technicznej oraz podręcznika użytkownika oprogramowania.
 • Wdrożenie oprogramowania.
 • Szkolenie użytkowników z zakresu użytkowania oprogramowania.
 • Monitorowanie i serwisowanie oprogramowania.
 • Modernizowanie i dostosowywanie oprogramowania do nowych wymagań i potrzeb zleceniodawcy.

Badania naukowe i rozwój technologii.

Badania naukowe Firma CRI JOLANTA prowadzi własne i współuczestniczy w projektach badawczo-rozwojowych we współpracy z wieloma polskimi firmami, uczelniami oraz instytutami naukowymi i badawczymi, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju i rozpowszechniania najnowszych technologii.

W naszych projektach skupiamy się głównie na dziedzinach przemysłowych i medycznych systemów wizyjnych. Nasze wieloletnie doświadczenie w tych dziedzinach pozwala na rozwiązywanie bardzo złożonych problemów przyczyniając się do rozwoju wielu innowacyjnych produktów.

Nasze innowacyjne rozwiązania często są wykorzystywane w ośrodkach naukowych i badawczych lub są wprowadzane do powszechnego użytku w różnych urządzeniach i oprogramowaniu.

Dystrybucja komponentów przemysłowych systemów wizyjnych.

Dystrybucja Współcześnie systemy wizyjne używane są w wielu różnorodnych aplikacjach takich jak: robotyka, przemysłowe sterowanie produkcją, wizyjna kontrola jakości, wizyjna inspekcja, obrazowanie medyczne, systemy bezpieczeństwa i kontroli ruchu, badania naukowe. Z dnia na dzień pojawiają się też nowe obszary ich zastosowań. Konieczny jest więc łatwy i szybki dostęp do komponentów umożliwiających budowę takich systemów.

Firma CRI JOLANTA rozpoczęła dystrybucję komponentów dla systemów wizyjnych w 1991 roku. Jako pierwsza firma w Polsce zaprezentowała publicznie tego typu komponenty i systemy na targach SOFTARG'92 w Katowicach.

Nasza dystrybucja komponentów do budowy systemów wizyjnych bazuje na naszych bezpośrednich kontaktach z ich producentami. Nasi klienci mają w ten sposób dostęp do takich komponentów największych uznanych światowych producentów.

Reprezentujemy czołowych światowych producentów: Matrox, Flir, Smartek Vision, Emergent Vision Technology, Toshiba-TELI, IDT, Xcitex, Natural Point, V.S.Technology, Goyo Optical, Navitar, Ricoh, DCM Sistemes, Imac, Laser Components, Norpix, C-Motion, Zemax i wielu innych.

Nasza oferta obejmuje kilka tysięcy produktów:

 • kompletne systemy wizyjne; systemy analizy ruchu; systemy motion capture;
 • komputery przemysłowe dedykowane dla przemysłowych systemów wizyjnych;
 • kamery przemysłowe: matrycowe, linijkowe; szybkie, wielkoformatowe, 3D, NIR; analogowe, IEEE 1394a/b, USB, USB3 Vision, GigE Vision, Camera Link, CoaXPress; CCD, CMOS;
 • inteligentne kamery przemysłowe;
 • frame grabbery, procesory wideo, przetworniki ad/da, liczniki;
 • obiektywy: CCTV, makro, telecentryczne, mikroskopowe; C/CS-mount, F-Mount, M42, M72;
 • oświetlacze: LED, halogenowe, ksenonowe; lasery;
 • oprogramowanie: specjalistyczne, narzędzia rozwojowe systemów wizyjnych;
 • akcesoria: zasilacze, konwertery, kable.

Więcej informacji na temat sprzętu i oprogramowania oferowanego przez naszą firmę można znaleźć w dziale Produkty oraz w naszym głównym serwisie internetowym po adresem: www.crijolanta.pl.

Kompletacja i wdrażanie systemów z szybkimi kamerami przemysłowymi.

Szybka kamera Współcześnie widać wzrastającą potrzebę analizy zjawisk i procesów szybkozmiennych (np. wyładowanie elektryczne, wybuch, badanie poduszek powietrznych, diagnostyka pracy elementów szybkiej maszyny itp.). Ma to głównie na celu poznanie szczegółowej natury tych zjawisk i procesów. Często w takich sytuacjach nie jest już wystarczają analiza danych uzyskanych z pomiaru różnych parametrów, a konieczna staje się obserwacja wizualna. Z pomocą przychodzą wtedy tzw. szybkie kamery przemysłowe.

Szybkie kamery przemysłowe umożliwiają rejstrację szybkozmiennego zjawiska lub procesu, a następnie jego analizę podczas spowolnionego odtwarzania obrazu lub poklatkowo. Dostępne są szybkie kamery, które mogą zarejestrować kilkaset ramek obrazu na sekundę, a także takie, które mogą zarejestrować nawet milion ramek obrazu na sekundę.

Firma CRI JOLANTA jest wyspecjalizowana w kompletacji i wdrażaniu systemów z szybkimi kamerami. W szczególności oferuje systemy umożliwiające rejestrację bardzo długich sekwencji obrazów wideo oraz systemy umożliwiające rejestrację zsynchronizowanych sekwencji obrazów wideo z wielu kamer (także zsynchronizowanych z innymi rejestrowanymi sygnałami i danymi).

Nasza firma jest producentem komputerowych rejestratorów sekwencji obrazów wideo z szybkich kamer. Naszym unikalnym na skalę światową rozwiązaniem jest mobilny rejestrator bazujący na mobilnym przemysłowym komputerze MobiPC®.

Więcej informacji na temat systemów z szybkimi kamerami oferowanych przez naszą firmę można znaleźć w dziale Aplikacje.

Kompletacja i wdrażanie systemów rejestracji ruchu (motion capture) i analizy ruchu (motion analysis).

Analiza ruchu Stałe dążenie człowieka do rozwiązywania zagadek otaczającego świata wymusza potrzebę analizy różnorodnych zjawisk i procesów. Wiele z nich jest związanych z ruchem człowieka, przedmiotów, urządzeń lub ich elementów. Z pomocą przychodzą wtedy systemy rejestracji ruchu (motion capture) i analizy ruchu (motion analysis).

Firma CRI JOLANTA jest wyspecjalizowana w kompletacji i wdrażaniu takich systemów bazujących na technice wideo. Nasza firma dostarcza takie systemy dla wielu różnorodnych zastosowań:

 • systemy wirtualnej rzeczywistości,
 • animacje komputerowe,
 • badania naukowe związane z analizą ruchu człowieka (sport i medycyna),
 • rehabilitacja medyczna (np. dla oceny aktualnego stanu i postępów),
 • badania niszczące (np. test zderzeniowy),
 • robotyka (np. śledzenie dronów i robotów mobilnych, śledzenie ruchów robotów przemysłowych),
 • inne zastosowania przemysłowe (np. motoryzacja, biomechanika, ergonomia).

Więcej informacji na temat wizyjnych systemów rejestracji i analizy ruchu oferowanych przez naszą firmę można znaleźć w dziale Aplikacje.

Zaawansowane wsparcie i szkolenia techniczne.

Szkolenia Firma CRI JOLANTA dostarcza swoim klientom wiedzę techniczną niezbędną dla zaplanowania, rozwiązania, integracji i realizacji kompletnego rozwiązania aplikacji. Nasi eksperci mogą pomóc w doborze najlepszego rozwiązania technicznego i najefektywniejszego kosztowo dla aplikacji określonej przez klienta, wspierając go przez cały czas tworzenia aplikacji, a także i po jej wdrożeniu (zarówno od strony sprzętowej, jak i programistycznej).

Istotnym czynnikiem wpływającym na sukces dowolnego przedsięwzięcia jest wiedza i doświadczenie jego uczestników. Konieczne jest ciągłe nadążanie za nowościami technicznymi, za nowymi rozwiązaniami i za nowymi produktami. Dlatego też, dla użytkowników pragnących podnosić swoje kwalifikacje, nasza firma organizuje szereg szkoleń i seminariów. Nasza firma specjalizujemy się głównie w szkoleniach z dziedziny przemysłowych systemów wizyjnych, z dziedziny komputerowych systemów akwizycji danych pomiarowych oraz z dziedziny zaawansowanych technik programowania. Szkolenia mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkowników.

Więcej informacji na temat wsparcia technicznego oraz szkoleń organizowanych przez naszą firmę można znaleźć w dziale Usługi.

Szybkie linki

Nowiny
Wydarzenia
Biuletyn OptoWizja

 

⌂ STRONA GŁÓWNA
O NAS PRODUKTY APLIKACJE USŁUGI WIEDZA WSPARCIE INFORMACJE