Zapraszamy do naszego nowego serwisu internetowego www.mobipc.eu poświęconemu mobilnym przemysłowym komputerom MobiPC®. Kontakt Szukaj CRI JOLANTA - Main page CRI JOLANTA - Strona główna
  Czwartek, 07 Listopad 2024 - 07:02:20 - EST, Imieniny: Antoniego, Ernesta, Zygmunta

O NAS - O nas

  • Zwiększ twoją szybkość akwizycji dzięki Matrox Rapixo CXP
  • Pierwsze na świecie kamery przemysłowe z interfejsem 25GigE
  • Załaduj swoją nauczoną sieć neronową bezpośrednio do kamery Flir FireFly
  • Nowa kamera Lucid Triton HDR - Kamera z funkcją AltaView™ adaptacyjnego mapowania tonów w kamerze
  • MobiPC - Nowy serwis WWW dedykowany mobilnym przemysłowym komputerom
  • Nowy Matrox Design Assistant X
  • CRI mobiPC EMI - Najmniejszy mobilny komputer przemysłowy

Informacje firmowe

 

Kontakt

 

Historia firmy

2017-12-20 11:12:17

Historia CRI JOLANTA to polska firma, która powstała w 1990 roku w Wodzisławiu Śląskim. Początkowo głównym celem działalności firmy było propagowanie nowoczesnych technologii komputerowych i informatycznych na rynku polskim oraz produkcja nowoczesnych systemów sterowania robotów przemysłowych.

W związku z dynamicznym rozwojem technik multimedialnych na rynku światowym firma CRI JOLANTA, jako pierwsza w Polsce, rozpoczęła w 1991 roku szeroką promocję tego typu produktów i wyznaczyła sobie nowy cel działalności - systemy komputerowego przetwarzania, analizy, rozpoznawania i pomiarów obrazów. Zaowocowało to podpisaniem umowy dystrybucyjnej z firmą Digithurst i uzyskaniem autoryzacji na sprzedaż jej interfejsów wideo dedykowanych dla systemów wizyjnych.

Ze względu na wzrastające zapotrzebowanie klientów z całej Polski na oferowane przez nas produkty i usługi, w 1992 roku została podjęta decyzja o przeniesieniu siedziby firmy do Gliwic. W tym też roku odbyła się także nasza pierwsza publiczna prezentacja oferowanych przez nas produktów dla systemów wizyjnych na targach Softarg'92 w Katowicach. Odbiło się to szerokim echem w polskich mediach.

Kolejne dwa lata działalności firmy zostały poświęcone na stworzenie pierwszego polskiego profesjonalnego oprogramowania do komputerowej analizy, przetwarzania, rozpoznawania i pomiarów obrazów przy wykorzystaniu specjalistycznych interfejsów wideo (frame grabberów i procesorów wideo). Efekt naszej pracy to oprogramowanie MARS Professional 1.0. Premierowy pokaz tego oprogramowania odbył się podczas targów Softarg'95 w Katowicach.

W 1995 roku została nawiązana współpraca naszej firmy z firmą ESCOM Computer Polska, która umożliwiła nam zaoferowanie sprzętu komputerowego dla szerokiej rzeszy odbiorców. Jednak wzrost wymagań naszych klientów wymusił na nas produkcję także własnych komputerów znanych po nazwami CRI BEN, CRI EVA, CRI ZOE, CRI MIX i CRI REX. Produkcja tych komputerów rozpoczęła się w 1996 roku.

Rok 1997 to rok, w którym nastąpiła zmiana lokalu siedziby firmy w Gliwicach, a także rozpoczęcie działalności związanej z usługami z dziedziny telekomunikacji. Od tego czasu, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych klientów, dynamicznie poszerzaliśmy gamę oferowanych komponentów dla przemysłowych systemów wizyjnych. W tym okresie nawiązaliśmy bezpośrednią współpracę między innymi z takimi firmami jak: Pulnix, Pentax, Data Translation i Matrox.

Dynamiczny rozwój firmy wymusił w 2004 roku kolejną zmianę siedziby w Gliwicach. Umożliwiło to dalsze poszerzenie oferty komponentów dla systemów wizyjnych dzięki nawiązaniu współpracy z nowymi producentami między innymi z firmami Basler, Photonfocus, Toshiba-Teli, Goyo Optical, V.S.Technology, DCM Sistemes, Imac, Laser Components. Umożliwiło to także rozpoczęcie własnej produkcji komponetów i oprogramowania dla systemów wizyjnych.

W kolejnych latach, oprócz dystrybucji i produkcji komponentów dla systemów wizyjnych, nasza firma rozpoczęła rozpowszechnianie w Polsce systemów z szybkimi kamerami przemysłowymi, systemów wielokamerowych oraz systemów rejestracji ruchu (motion capture) i systemów analizy ruchu (motion analysis). Zaowocowało to nawiązaniem współpracy z takimi producentami jak: Natural Point, Xcitex, C-Motion, Norpix. Wejście w te nowe dziedziny systemów wizyjnych wymusił powstanie w naszej firmie działu badawczo-rozwojowego oraz dalszy rozwój działu produkcyjnego.

Pierwszym innowacyjnym produktem naszej firmy był 16-kanałowy synchronizator CRI VIST dla synchronizacji szybkich kamer, oświetlaczy i innych rejestratorów sygnałów w wielokamerowych systemach wizyjnych. Premierowy pokaz tego produktu odbył się podczas targów Automaticon 2012 w Warszawie.

Coraz szybszy rozwój kamer przemysłowych spowodował ich miniaturyzację oraz wzrost ich rozdzielczości i szybkości, a przy tym spadek ich ceny. Z tego powodu zwiększyło się zapotrzebowanie na aplikacje z bardzo szybkimi kamerami. Duże szybkości kamer stawiają bardzo wysokie wymagania dla rejestratorów sekwencji obrazów wideo pozyskiwanych za pomocą tych kamer. Klienci sygnalizują też konieczność łatwego przenoszenia takich rejestratorów. Te wymagania przyczyniły się do rozwoju naszego innowacyjnego mobilnego przemysłowego komputera CRI MobiPC®. Nasz pierwszy na świecie mobilny rejestrator dla szybkich kamer bazujący na komputerze CRI MobiPC® miał swój premierowy pokaz podczas targów Automaticon 2017 w Warszawie.

Szybkie linki

Nowiny
Wydarzenia
Biuletyn OptoWizja

 

⌂ STRONA GŁÓWNA
O NAS PRODUKTY APLIKACJE USŁUGI WIEDZA WSPARCIE INFORMACJE