Zapraszamy do naszego nowego serwisu internetowego www.mobipc.eu poświęconemu mobilnym przemysłowym komputerom MobiPC®. Kontakt Szukaj CRI JOLANTA - Main page CRI JOLANTA - Strona główna
  Niedziela, 26 Czerwiec 2022 - 19:16:10 - EST, Imieniny: Jana, Pawła, Wilhelma

INFORMACJE - Nowiny

 • Lucid Triton - Nowy standard wydajności
 • Zwiększ twoją szybkość akwizycji dzięki Matrox Rapixo CXP
 • Pierwsze na świecie kamery przemysłowe z interfejsem 25GigE
 • Załaduj swoją nauczoną sieć neronową bezpośrednio do kamery Flir FireFly
 • MobiPC - Nowy serwis WWW dedykowany mobilnym przemysłowym komputerom
 • Nowy Matrox Design Assistant X
 • CRI mobiPC EMI - Najmniejszy mobilny komputer przemysłowy

Informacje

 

Kontakt

 

2006-03-28 Szkolenie produktowe Matrox - reportaż

2006-03-28 18:09:35

Szkolenie 28.03.2006 W dniu 28 marca 2006 roku odbyło się w Gliwicach w Centrum Edukacyjnym "KANA" im. Jana Pawła II nasze szkolenie produktowe pt. "Frame grabbery i procesory wideo Matrox. Obrazowanie medyczne i archiwizacja obrazów medycznych." Było to pierwsze szkolenie z cyklu szkoleń poświęconych produktom firmy Matrox i ich zastosowaniu w systemach przetwarzania, analizy, rozpoznawania, pomiarów i archiwizacji obrazów.

Na tym szkoleniu tym mieliśmy okazję gościć po raz pierwszy Allana Andersona - szefa centrali europejskiej Matrox Imaging. Przybliżył on wszystkim uczestnikom zakres działalności oddziału Matrox Imaging firmy Matrox oraz zapoznał uczestników z wieloma nowościami i planami rozwojowymi firmy. W czasie przerwy na dyskusję uczestnicy szkolenia mieli okazję osobiście porozmawiać z Allanem Andersonem.

Szkolenie 28.03.2006 Podczas pierwszej części szkolenia została przedstawiona pełna oferta produktów (frame grabbery, procesory wideo, inteligentne kamery i oprogramowanie) firmy Matrox. Następnie zostały przedstawione najnowsze tendencje rozwojowe produktów i technologii z uwzględnieniem takich standardów jak GigE Vision, IEEE 1394b, czy też format kompresji obrazów JPEG2000.

Bardzo ciekawy był referat dotyczący percepcji wzrokowej człowieka, który pokazał uczestnikom szkolenia, jak zawodny może być wzrok człowieka, w szczególności, gdy należy interpretować obrazy medyczne. Referat ten pokazał konieczność stosowania komputerów do pozyskiwania i analizy zdjęć medycznych, dzięki czemu staje się możliwe wykrywanie wielu schorzeń ludzi już w samym zarodku choroby, dzięki czemu leczenie staje się dużo prostsze i skuteczniejsze.

Szkolenie 28.03.2006 Druga część szkolenia była poświęcona w szczególności zastosowaniom medycznym, a przede wszystkim tzw. obrazowaniu medycznemu oraz problemowi archiwizacji obrazów medycznych.

Pokazane zostało zastosowanie obrazowania medycznego w takich dziedzinach jak:

 • rentgenologia - pozyskiwanie obrazów, wydobywanie i analiza danych z obrazów, archiwizacja obrazów,
 • ultrasonografia - pozyskiwanie obrazów, pomiary obrazów, archiwizacja obrazów,
 • endoskopia - pozyskiwanie i wyświetlanie obrazów,
 • kardiologia - pozyskiwanie, wyświetlanie i archiwizacja obrazów,
 • i innych.
Przedstawiony został także system archiwizacji dużych ilości obrazów medycznch z bezstratną sprzętową kompresją w formacie JPEG2000 w oparciu o kartę frame grabbera Matrox Morphis ze sprzętowym enkoderem JPEG2000.

Zapraszamy Państwa do uczestniczenia w kolejnych szkoleniach naszej firmy. Informacje o najbliższych planowanych szkoleniach mogą Państwo znaleźć w dziale Szkolenia.

Szybkie linki

Nowiny
Wydarzenia
Biuletyn OptoWizja

 

⌂ STRONA GŁÓWNA
O NAS PRODUKTY APLIKACJE USŁUGI WIEDZA WSPARCIE INFORMACJE